ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2095076
*
nr 209 5076
Spegel
förgylld, H110
Utrop:
100 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/1 08:10:35
1
350 kr
21/1 14:31:29
2
150 kr
21/1 14:32:24
2
200 kr
21/1 14:33:17
2
250 kr
21/1 14:38:25
2
300 kr
21/1 16:40:42
2
400 kr
21/1 21:56:47
1
550 kr
22/1 14:11:35
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 209 5076
Spegel
förgylld, H110
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/1 08:10:35 | 1 | 350 kr |
21/1 14:31:29 | 2 | 150 kr |
21/1 14:32:24 | 2 | 200 kr |
21/1 14:33:17 | 2 | 250 kr |
21/1 14:38:25 | 2 | 300 kr |
21/1 16:40:42 | 2 | 400 kr |
21/1 21:56:47 | 1 | 550 kr |
22/1 14:11:35 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53